Zašto ESTA traži moje podatke na društvenim mrežama?

Informacije o ESTA društvenim mrežama

Na koji će način CBP koristiti moje podatke na društvenim mrežama prikupljene putem novog pitanja koje je uvedeno u aplikaciju ESTA tijekom prosinca 2016.?

Podatke s društvenih medija CBP će koristiti za poboljšanje postupaka provjere. Može se upotrebljavati i za utvrđivanje mogućih prijetnji, za donošenje službene prosudbe u slučajevima izuzeća od neprihvatljivosti VWP-a, za provjeru valjanosti i legitimnosti putovanja te tijekom postupka preispitivanja zahtjeva za ESTA-u.

Mogu li odustati od pružanja svojih informacija na društvenim mrežama o ESTA-i?

Ako odlučite odgovoriti na ta pitanja, a privremena provjera CBP-a otkriva potencijalno zabrinjavajuće informacije ili potrebu za daljnjom potvrđivanjem informacija, specijalizirani službenik CBP-a proučit će javno dostupne podatke na bilo kojoj ili svim tim platformama društvenih medija. To će se učiniti na način kojim se poštuju odabrane postavke privatnosti podnositelja zahtjeva za tu platformu, zajedno s drugim alatima i podacima koje članovi osoblja CBP-a rutinski koriste tijekom obavljanja svojih dužnosti.

Kako bi CBP koristio moje podatke na društvenim mrežama?

Na primjer, CBP bi mogao upotrebljavati podatke na društvenim mrežama kako bi potkrijepio ili potkrijepio informacije koje je putnik dostavio u svojoj prijavi. Time će se poboljšati olakšavanje zakonitih putovanja uvođenjem dodatnog načina odlučivanja o pitanjima povezanima s pitanjima kao što su zanimanje, identitet, prethodna putovanja i slična pitanja.

Također bi moglo biti korisno istaknuti moguće slučajeve prijevare ili prijevare. Podaci na društvenim mrežama mogli bi, na primjer, pomoći u razlikovanju onih ljudi čiji podaci pružaju popratne dokaze o njihovoj prihvatljivosti za putovanja i onih slučajeva u kojima ti podaci izazivaju zabrinutost.

DHS će tretirati identifikatore društvenih medija na način na koji je to bio slučaj kao i svi drugi podaci prikupljeni putem ESTA-e. Ove postupke DHS je dokumentirao u najnovijim PIA (Procjena utjecaja na privatnost) i SORN (System of Records Notice), a oba se mogu pogledati na web stranici DHS-a na www.dhs.gov/privacy.

Koji su novi podatkovni elementi uvedeni u aplikaciju ESTA u prosincu 2016.?

DHS je uveo sljedeće (neobavezno) pitanje obrascu I-94W i ESTA-i: “Unesite podatke povezane s vašom mrežnom prisutnošću – Pružatelj / Platforma – Identifikator društvenih medija.”

Revidirani obrazac zahtjeva za ESTA jasno pokazuje da je to pitanje “neobvezno”. Ako podnositelj zahtjeva odluči da ne želi pružiti te informacije ili ako jednostavno nema račun na društvenim mrežama, i dalje može podnijeti zahtjev za ESTA-u bez negativnog zaključka ili tumačenja.

Bilo koja ESTA aplikacija može se odbiti iz različitih razloga i ne postoji jamstvo da će biti odobrena sa ili bez informacija na društvenim mrežama.